X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

LOGO

نقش های آفرینش
آفرینش های هنری و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

حسین موذن؛ مدیر آفرینشهای هنری و تئاتر کانون:

جمعه 21 بهمن 1390 @ 00:02

حسین موذن؛ مدیر آفرینشهای هنری و تئاتر کانون:

در کانون انیمیشن هدف نیست، انیمیشن یک ابزار تربیتی است

حسین موذن؛ مدیر آفرینشهای هنری و تئاتر کانون کشور در آیین تقدیر از برگزیدگان دومین جشنواره پویانمایی موج در بوشهر، انیمیشن را یک ابزار تربیتی دانست.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر؛ حسین موذن ضمن تبریک ایام الله دهه مبارکه فجر در تشریح اهداف فعالیت های هنری کانون گفت: برای کانون نه انیمیشن هدف است، نه جشنواره و نه نقاشی و نه سینما، بلکه برای کانون همه اینها ابزار تربیتی است.
وی تصریح کرد: انیمیشن می تواند در داخل ساخته شود و انیمیشن انحرافی باشد، کتاب نیز می تواند با مجوز وزارت ارشاد چاپ شود، ولی کتاب خوبی هم نباشد، کما اینکه ما در کمیته کتاب کانون خیلی از کتاب هایی که در داخل کشور چاپ می شوند را برای بچه ها مجاز نمی دانیم.
موذن بیان کرد: در برنامه های کانون برد و باختی وجود ندارد، بلکه همه ی بچه ها برنده اند، و لذا برای ما  لحظه ای که بچه ها وارد جشنواره می شوند، پایان کار نیست، بلکه آغاز کار است؛ به فرمایش مدیر عامل کانون «تفاوت فاحش تئاتر کانون با جاهای دیگر این است که در کانون پشت صحنه تئاتر از روی صحنه مهم تر است» برای کانون رسیدن بچه ها به این مرحله و ابزار مکانیسم و ... مهم است.
لذا کانون به این واسطه های تربیتی برای امر تربیت نگاه می کند؛ این ابزارها باعث یک اتفاق تربیتی خواهد شد. اما اگر در فرایند شکل گیری؛ انیمیشن، تئاتر و نقاشی یک نفر هم به قله تعالی و اوج برسد، توفیق زیادی است، او می تواند فیلمساز ، انیماتور یا نقاش خوبی شود. اما هدف کانون در درجه اول پرورش فکر است، ولی کدام فکر؟ خیلی از اوقات فکرهایی پرورش می یابد که بمب اتم، موشک و سلاح شیمیایی می سازد. این هم نوعی پرورش فکر بوده، اما کدام پرورش؟ ما داریم عقل افزایی می کنیم؛ اما کدام عقل؟ عقلی که منجر به لیبرالیسم شده و سر از الحاد بر می دارد!؟ در کانون پرورش فکری خط کش های فکری و تربیتی مشخص است؛ فلذا در کانون دغدغه های ما دغدغه های تربیت دینی است؛ دغدغه های عقل الهی است، دغدغه های رشدی است که بر مبنای مکتب محمدی صلوات الله علیه باشد.
مدیر آفرینشهای هنری و تئاتر کانون بیان کرد: الان هم در کانون فعالیت های جدید به شدت مورد حمایت است، چرا که برای نوجوانان بسیار بسیار جذاب است؛ ما از انیمیشن، فیلمسازی و عکاسی، سفال و نجوم که یک علم الهی است؛ حمایت می کنیم.
حسین موذن ضمن تشکر از ورود دادگستری کل استان بوشهر به این برنامه گفت: دادگستری استان خیلی خوب این ضرورت را تشخیص داده است، ای کاش این ضرورت در همه کشور اتفاق بیفتد.
وی افزود: دوستان معاونت اجتماعی هدف را خوب تشخیص داده اند و به این باور رسیده اند که اگر قرار باشد پیشگیری اتفاق بیفتد کجا را باید محکم گرفت، آموزش داد و سرمایه گذاری کرد. برای متولیان کانون واقعاً این حرکت قابل تأمل است و بنده حتماً این حرکت زیبای مسئولین استان بوشهر را به مدیرعامل محترم اعلام خواهم کرد.
موذن در پایان بیان داشت: استان بوشهر در این برنامه یکی دو گام از استان های دیگر جلوتر است! ما هنوز به برخی از استان ها توصیه می کنیم که برای جذب نوجوانانی که نمی توانند با فعالیت های قدیم ارتباط برقرار کنند، این فعالیت را انجام دهید؛ ولی استان بوشهر به برکت وجود فرهنگیان، مربیان و کارشناسان و مدیر خوب آن یکی دوگام را زودتر برداشته و کار را برای ما آسانتر کرده است.
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد
درباره ما
وبلاگ رسمی آفرینش های هنری و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر. این وبلاگ به معرفی و انعکاس فعالیتهای آفرینش های هنری و تئاتر استان بوشهر می پردازد. bu.kanoonparvaresh@gmail.com منتظر پیام ها و مطالب ارزنده شما ست . استان بوشهر دارای هجده مرکز فرهنگی هنری ثابت در شهرهای : بوشهر - برازجان - دالکی - وحدتیه - ریگ - شبانکاره -گناوه - دیلم - اهرم - خورموج - کاکی - بردخون - دیر - کنگان -سیراف - نخل تقی - عسلویه - جم و دو واحد سیار روستایی در منطقه تنگستان و دشتستان و یک کتابخانه پستی در بوشهر است. نشانی ما: استان بوشهر - میدان قدس - خیابان شهید رئیسعلی دلواری - جنب فرمانداری بوشهر - اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر تلفن تماس : ۰۷۷۱۲۵۲۶۱۵۸ ۰۷۷۱۲۵۴۲۹۶۰ دورنگار: ۰۷۷۱۲۵۲۲۰۰۶ ohb مخفف امور هنری بوشهر می باشد.
ایمیل :
banner 240x200px

تقویم

بهمن 1393
شیدسچپج
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

نظرسنجی

نظر شما در باره نحوه برگزاری جشنواره‌ها چیست؟

پیوندها

آمار

تعداد بازدیدکنندگان : 841680
?????? ???? ???? ? ?????? ?????


?????? ???? ???? ? ?????? ????? ????? ?????


?????? ?????? ?????? ?????


???? ????? ????? ? ????? ??????


?????


???? ??? ????? ?????


?????? ??? ?????


????? ?????? ?????